Analiza w obstawianiu piłki nożnej – jak właściwie się przygotować, by typować skutecznie?

Piłka nożna jest sportem dość specyficznym, w którym „każdy z nas jest ekspertem” – przynajmniej jeżeli chodzi o kibicowanie. Nieco inaczej ma się sprawa z typowaniem kolejnych spotkań w jego obrębie – osoby, które uważają się za bycie fachowcami często się na tym przejeżdżają, tracąc cały budżet po postawieniu zaledwie kilku kuponów. Zapominają o rzeczy najważniejszej w całym procesie typowania – właściwej, a zatem dokładnej i szczegółowej analizie. To właśnie na niej skupimy się w naszym poradniku.

skuteczne analizy bukmacherskie
Jak skutecznie analizować mecze piłki noznej?

Analiza spotkań w obrębie piłki nożnej – co powinna brać pod uwagę?

Analiza bukmacherska jest kluczową częścią skutecznego typowania. To ona pozwala wykształcić w sobie wiedzę pozwalającą na podejmowanie słusznych decyzji typerskich i to ona pozwala unikać stawiania na drużyny, których powodzenie w poszczególnych meczach może być wątpliwe. Przeprowadzana w obrębie piłki nożnej, wymaga nie tylko doskonałej znajomości wszystkich jej zasad, ale też zwracania uwagi na elementy towarzyszące temuż sportowi – między innymi mnogość rozgrywek, w których może brać udział pojedynczy piłkarz (mecze reprezentacyjne, liga krajowa oraz turnieje klubowe), ale też chociażby ogromny wpływ, jaki ma jednostka na działanie całej machiny zwanej drużyną. W skrócie rzecz ujmując, analiza powinna obejmować:

  • Zapoznanie się ze statystykami – choć statystyki prezentują „suche” dane, a ich przeglądanie może być żmudne i nudne, potrafią stanowić dobrą podstawę do dalszej analizy. Warto się z nimi zapoznawać, zwłaszcza w kontekście konkretnych drużyn, których mecz zamierzamy obstawiać.
  • Prześwietlenie mocnych i słabych stron drużyn – ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie mocne i słabe strony zarówno tych drużyn, które biorą udział w konkretnym obstawianym przez nas meczu, jak i innych zespołów, które piastują miejsce w tabeli obstawianych przez nas rozgrywek. Pozwoli nam to odpowiednio je ze sobą zestawić i szybko ocenić szanse każdej z nich.
  • Spojrzenie na aktualną sytuację w danych rozgrywkach – ważne jest to, w jakiej fazie znajdują się rozgrywki – analiza na początku sezonu jest bardzo ciężka, ponieważ nie mamy dostępu do odpowiedniej ilości danych. Również pozycja danej drużyny w tabeli może wiele sugerować i wpływać na jej podejście do konkretnego meczu.
  • Branie pod uwagę opinii ekspertów – świetnym źródłem wiedzy analitycznej są studia przed- i pomeczowe, w których wypowiadają się eksperci. Choć nie można na ślepo podążać za nimi słowami, mogą podrzucić nam sporo nowych pomysłów i dać inne spojrzenie na tą samą sytuację. 

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Odpowiednie zarządzanie budżetem a analiza bukmacherska

Analiza bukmacherska pozwala nam ocenić to, jak duże ryzyko jesteśmy w stanie podjąć przy typowaniu danego meczu piłki nożnej. Zawsze powinniśmy ją jednak korelować z budżetem, jaki aktualnie posiadamy. Nawet jeśli mamy absolutną pewność wystąpienia wskazanego przez nas wyniku, zawsze powinniśmy liczyć się z jednym – piłka nożna bywa przewrotna, a w jej historii zdarzało się, że „czarne konie” wygrywały prestiżowe turnieje, pokonując niczego nieświadomych, zwykle znajdujących się kilka klas wyżej rywali. Ustalmy więc swoje maksimum i nie stawiajmy wszystko na jedną kartę – nawet (a raczej: zwłaszcza) profesjonaliści tego nie robią. 

Gdzie monetyzować własne typy? Przegląd najlepszych bukmacherów

W naszym kraju swoją legalną działalność świadczy kilkunastu popularnych bukmacherów jak Totolotek, STS czy Betfan. Każdy z nich w swojej ofercie posiada właśnie piłkę nożną, a większość to właśnie wokół niej buduje tę właśnie ofertę. Jak wybrać tego, który sprawdzi się najlepiej przy naszym obstawianiu? Tutaj liczą się kursy bukmacherskie, systemy bukmacherskie, ale też darmowe bonusy i promocje. Ważna jest również sama oferta, która musi zawierać ligę czy rozgrywki, które chcemy obstawiać. Poniżej przedstawiamy tych bukmacherów, których propozycje wyróżniają się na tle innych.

betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Piłka nożna u bukmachera STS

STS traktuje piłkę nożną jako element najważniejszy w jego ofercie. Warto ją u niego obstawiać, gdyż jego propozycje kursowe są mocno konkurencyjne, a opcji bukmacherskich mamy tu mnóstwo. Typowanie piłki nożnej w STS jest niezwykle popularne, nawet zawodowi typerzy obstawiają tam swoje kupony. Dobrze przedstawia się również oferta bonusowa tegoż bukmachera, dająca nawet 1200 złotych od pierwszej wpłaty. Co najważniejsze, na bardzo klarownych warunkach.

Piłka nożna u bukmachera Fortuna

Fortuna jest świetnym miejscem do typowania piłki nożnej. Bukmacher ten wychodzi ze zdecydowanie najlepszą ofertę na 1. Ligę Polską, ale też pozwala na typowanie większości lig światowych. Bukmacher Fortuna proponuje przy tym atrakcyjne kursy, ale też daje dostęp do świetnego programu lojalnościowego. Jego bonus działa z kolei na trzech przestrzeniach, dając pieniądze zależnie od pierwszej wpłaty, pozwalając na bezpieczny zakład i oferując freebet bez żadnych zobowiązań.

Piłka nożna u bukmachera forBET

forBET, mimo bycia jednym z młodszych zawodników na polskim rynku, również stanowi dobrą opcję dla fanów piłki nożnej, pokrywając większość spotkań w jej obrębie. Dobrze wyglądają u niego kursy na wybrane spotkania, a sam w sobie zapewnia dostęp do, jak sam mówi, najatrakcyjniejszego bonusu powitalnego na naszym rynku. Jest opcją zdecydowanie do rozważenia.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie