Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie?

Decydując się na zagłębienie w świat bukmacherski i zakłady bukmacherskie naturalnym jest, że powinniśmy pozyskać podstawową wiedzę na temat tego, wokół czego się on obraca, jakimi zasadami się rządzi oraz jakich terminów używa się w jego obrębie. Takie ogólne informacje pozwolą nam nie tylko łatwiej poruszać się po serwisach internetowych polskich bukmacherów, ale i skuteczniej typować oraz mieć pełną świadomość co do tego, z czym ma się do czynienia. W tym krótkim poradniku przedstawimy szereg kluczowych w tym wszystkim pojęć bukmacherskich oraz podpowiemy, jacy są najlepsi bukmacherzy dla początkujących. Skupimy się przy tym na przyjazności ich interfejsu i tym, jak szybko pozwalają zorientować się temacie.

jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie
Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie w internecie?

Najważniejsze pojęcia ze świata bukmacherskiego

Dla wielu początkujących typerów terminologia w bukmacherce to czarna magia, to utrudnia start w typowaniu meczów, dlatego chcemy w tym artykule przybliżyć te najważniejsze, które ułatwią w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Choć terminów, z których korzysta się w świecie bukmacherskim jest bez liku, istnieje szereg tych podstawowych, bez których znajomości typy bukmacherskie ciężko jest realizować w sposób przyjemny, szybki i sprawny. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, starając się dokładnie wyjaśnić ich znaczenie.

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Akumulator / kupon akumulacyjny

Istnieją dwa podstawowe rodzaje kuponów, które możemy założyć u polskich bukmacherów. Kupony pojedyncze zawierają zakład na dokładnie jedno spotkanie, a ich pozytywne rozwiązanie zależy wyłącznie od jego wyniku. Inaczej ma się sprawa z tak zwanymi „akumulatorami”. Są one kuponami, które w swoim obrębie zawierają zakłady bukmacherskie na kilka (a czasem nawet kilkanaście) różnych spotkań, niekoniecznie z tej samej dyscypliny sportu. Pozwalają na znacznie większe wygrane, ale wymagają poprawnego wytypowania każdego ze spotkań zawartych w ich obrębie. Jedna pomyłka oznacza przegrany kupon i konieczność pożegnania się z jakąkolwiek wygraną.

Handicap

Handicap to inaczej przewaga, jaką dolicza bukmacher słabszej drużynie celem wyrównania jej szans z jej znacznie lepszym (pod kątem statystyk) przeciwnikiem. Najlepiej zobrazować to na przykładzie.

Załóżmy, że reprezentacja Polski gra z San Marino. Niemal pewnym jest, że wynik będzie wysoki, na korzyść Polski. Aby urozmaicić zakłady, polscy bukmacherzy dają możliwość typowania z handicapem dodającym drużynie San Marino cztery bramki na start. Zakłady bukmacherskie na handicap pozwalają więc w tym przypadku na wytypowanie zwycięzcy w tej konkretnej sytuacji, a zatem z dodaniem czterech bramek do ostatecznego wyniku drużyny San Marino.

Underdog / outsider

Underdog, wymienny z outsiderem to inaczej zawodnik lub drużyna, którym bukmacher daje niewielkie szanse na sukces. Jest on zatem przeciwieństwem „pewniaka”. Zakłady bukmacherskie na underdogów są w stanie przynieść nam większe wygrane – są jednak znacznie bardziej ryzykowne (drużyny i zawodnicy nie bez powodu są określane tymże mianem).

Typer

Mianem „typera” określą się osobę podejmującą się zakładów bukmacherskich. To właśnie my jesteśmy nim w tym kontekście.

betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Valuebet

Valuebet to, jak sama nazwa sugeruje, zakład bukmacherski o większej wartości niż ta, którą powinien posiadać. Znajdując go jesteśmy w stanie skorzystać i wygrać „za dużo” na bardzo prawdopodobnej do wystąpienia opcji bukmacherskiej. Valuebety biorą się między innymi z:

  • pomyłek bukmacherów – kursy ustala człowiek, a nie system,
  • kontuzji zawodników, do których bukmacherzy jeszcze nie zdążyli się dostosować,
  • tymczasowych promocji, zazwyczaj dla ściśle określonego grona odbiorców.

Opłacony kupon na valuebet nie może zostać przez bukmachera anulowany – nawet jeśli ten w międzyczasie zmieni kurs na ten właściwy.

Polscy bukmacherzy najlepsi na początek

Początkujący typerzy oczekują od bukmacherów zgoła odmiennych rzeczy, aniżeli ci doświadczeni i rzeczywiście znający się na rzeczy. Faktem jest, że spośród kilkunastu operatorów działających legalnie na terenie naszego kraju wyłącznie najlepsi bukmacherzy stwarzają warunki idealne do wdrożenia się w świat bukmacherski i poznania podstawowych zasad obstawiania. Poniżej przedstawiamy kilka opcji, które można uznać za pewne właśnie wtedy, gdy zaczyna się obstawiać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

STS

STS stwarza świetne warunki dla początkujących graczy, będąc jednym z najbardziej transparentnych pod względem zasad buków – niezależnie od tego, czy typujemy legalny poker, czy klasyczną dyscyplinę sportu. Przyjazna szata graficzna na www.STS.pl, uporządkowanie i dokładnie wyjaśnienie wszystkich funkcji działa na jego plus. Wszystko to sprawia, że obstawianie zakładów bukmacherskich w STS jest dla wielu typerów niezwykle przyjemne.

Fortuna

Fortuna to operator, którego serwis internetowy został zaprojektowany w sposób umiejętny i wygląda bardzo atrakcyjnie, ale i intuicyjnie. Szybko można odnaleźć się w jego ofercie, a tworzone przez nas kupony są zaprezentowane w czytelny sposób. Zawsze wiemy, na co i za ile stawiamy, co czyni bukmachera www.eFortuna.pl świetnym właśnie do stawiania pierwszych rozważnych kroków.

Betclic

Głównym atutem bukmachera Betclic jest jego szata graficzna, która wykonana została w przejrzysty sposób i pozbawiona została wszelkich niepotrzebnych elementów i „wodotrysków”. Wszystko jest tu czytelne, uporządkowane i łatwe do przyswojenia. To bukmacher, który stwarza przyjazne warunki do nauki zakładów bukmacherskich.

5 / 5. Ocen: 4

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie