Jakie są najczęściej popełniane przez graczy błędy?

Nikt nie jest idealny. Nawet najlepszym graczom zdarza się popełniać błędy w zakładach bukmacherskich. Dużo więcej problemów mają jednak początkujący, gdyż to oni dopiero uczą się tego, co i w jaki sposób obstawiać. Dzięki wiedzy o tym, czego nie robić, każdy może nauczyć się tego, w jaki sposób ich unikać. Jakie są najczęściej popełniane przez graczy błędy?

co gracze robią źle w zakładach bukmacherskich
Jakie błędy popełniają gracze zakładów bukmacherskich?

Złe kupony bukmacherskie

Nie chodzi tu oczywiście o nasze analizy i błędne typy. To zdarza się każdemu. W tej kategorii mówimy o zakładach akumulowanych, które cieszą się ogromną popularnością wśród początkujących graczy i nikt nie wie dlaczego. 

Akumulatory puszczane są najczęściej przez graczy, którzy dopiero co się zarejestrują i zostaną omamieni wizją ogromnego zysku. Tymczasem zakłady akumulowane są jedną wielką pułapką i granie ich to prosta droga do utraty pieniędzy. Statystyki wskazują, że akumulatory to jedno z głównych źródłem przychodów bukmacherów. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego.

Im większa liczba meczów na kuponie, tym mniejsza szansa, że uda nam się go wygrać. Dużym błędem wśród młodych graczy jest także obstawianie samych faworytów po niskich kursach.

Mimo że mają oni duże szanse na zwycięstwo, to w rzeczywistości bardzo często komuś potyka się noga, przez co zawalają praktycznie pewny kupon. Ryzyko jest więc dość duże, a zwrot w razie wygranej niewielki. Można więc uznać, że obstawianie samych pewniaków nie jest dobrym pomysłem. 

betclic polska bonus za darmo 2020
Nowy bonus bez ryzyka w Betclic na rok 2020

Nawet jeśli uda nam się zmontować ładny akumulowany kupon, musimy liczyć się z tym, że bukmacher nie przepada za graczami, którzy zbyt wiele wygrywają. Maksymalne wygrane są ograniczone, przez co nigdy nie jestem w tanie wygrać naprawdę dużej kwoty za pomocą jednego kuponu, a jeśli nawet uda nam się coś zdobyć, to i tak po tym wszystkim bukmacher zapewne odetnie nam dostęp do swoich usług lub poważnie nas zlimituje. Bukmacherzy nie lubią wygrywających graczy i nic z tym nie zrobimy.

Zakłady na żywo

Każdy zakład powinien być dobrze przemyślany. Typy na żywo nie dają nam niestety takiej możliwości, gdyż wymagają podejmowania decyzji niemalże natychmiastowo. W dodatku kursy w zakładach live są dużo niższe niż w przypadku tych przedmeczowych, gdyż bukmacher dokłada sobie dodatkową marżę, by zminimalizować ryzyko utraty gotówki w przypadku, gdy np. system się zawiesi i za późno zaktualizuje kurs lub też stanie się coś nieprzewidywalnego. 

Bukmacherzy na wiele sposobów próbują nas zachęcić do obstawiania zakładów na żywo. Dlaczego? Po prostu im się to opłaca. Z tego też powodu dostajemy różnego rodzaju transmisje, dostęp do statystyk, czaty i wiele innych funkcjonalności, których zadaniem jest zachęcić nas do obstawiania na żywo. 

Jednym z największych minusów typowania live jest to, że gracze padają ofiarą opóźnień między czasem, w którym postawią zakład, a przyjęciem go przez bukmachera. Opóźnienie to bardzo często wynosi przynajmniej 10 sekund, a gdy tylko dojdzie do minimalnej zmiany kursu, zakład jest odrzucany. Czy jest sens aż tak się denerwować? Zakłady są blokowane na tyle często, że niemal niemożliwością jest złapanie atrakcyjnej okazji. 

Zakłady na żywo wymagają sporo cierpliwości i umiejętności. Czasem granie ich ma sens, ale jeśli jesteśmy początkujący, lepiej będzie odpuścić sobie ten rodzaj typowania. 

sts polski bukmacher bez depozytu
Legalny bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Obstawianie ulubionej drużyny

Każdy fan ma tendencję do przeceniania swojej ulubionej drużyny. Z tego powodu pod żadnym pozorem nie należy obstawiać meczów, w których gra zespół, któremu kibicujemy. Błąd ten jest bardzo często popełniany przez początkujących graczy, nawet jeśli ich ulubiony klub z drugie ligi mierzy się właśnie z Barceloną. 

Obstawiać ulubionej drużyny nie warto także z innego powodu. W momencie, gdy zespół przegra cierpimy dwukrotnie. Nie tylko boli nas serce, gdyż nasza drużyna straciła punkty, ale też portfel, bo utraciliśmy ciężko zarobione pieniądze. 

Skupianie się na bonusie

Skupianie się na bonusie powitalnym nie ma najmniejszego sensu. Co prawda dzięki niemu możemy mieć więcej pieniędzy na zakłady, ale bardziej prawdopodobne jest to, że wcześniej uda nam się wszystko przegrać. Dlaczego? Niemalże każdy bonus oferowany jest z pewnymi warunkami obrotu, które należy spełnić przed wypłaceniem pieniędzy, na przykład bukmacher STS chce żeby bonus obrócić trzykrotnie. Nie trzeba chyba wspominać, że bardzo często są one na tyle wygórowane, że początkujący gracz będzie miał ogromny problem, by sobie z tym poradzić.

W tym momencie w grę wchodzi psychika. Na spełnienie warunków obrotu mamy bardzo ograniczony czas, więc zaczynamy stawiać cokolwiek, byle tylko pasek postępu się posuwał. Coraz częściej zaczynamy rezygnować z ustalonych na początku zasad, podnosić stawkę i myśleć tylko o tym, że trzeba w końcu spełnić te nieszczęsne warunki, bo inaczej przepadnie cała kasa.

Początkujący gracze powinni zrezygnować z bonusów opierających się na dużym obrocie i skupić na nauce obstawiania bez żadnej presji. W Fortunie online jest z obrotem troszkę lepiej, ale wciąż istnieje duże ryzyko przegranej.

Granie progresją

Progresja z pozoru wydaje się systemem idealnym. Tylko wydaje. Stałe podnoszenie stawki w przypadku przegranej bardzo szybko doprowadzi nas do bankructwa, a nawet jeśli nie to w pewnym momencie zostaniemy zlimitowani przez bukmachera, za granie zbyt dużych kwot i tyle z całej zabawy. Jeśli ktokolwiek powie nam, że warto skorzystać z progresji, podziękujmy mu ładnie i pożyczmy miłej utraty całej kasy.

Funkcja cash-out

Niemal każdy bukmacher ma w swojej ofercie funkcję cash-out, nazywając ją rewolucją dla graczy. Nie dość, że nie jest to żadna rewolucja, to w dodatku łatwiej na niej stracić niż zyskać. Nie warto dawać nabierać się na słowa bukmacherów. Cashout u bukmachera może być przydatny, ale w niewielu sytuacjach. W innych przypadkach jest to po prostu utrata kasy, którą możemy wygrać. Wszytko przez to, że bukmacher w momencie zamykania zakładu nalicza sobie drugą marżę, czyli w rzeczywistości zarabia na nas po raz drugi. Dobry biznes, czyż nie? Zwłaszcza że sami sobie to robimy. Cash-out może być przydatny w momencie, gdy źle obstawiliśmy, albo na chwilę przed meczem okazuje się, że drużyna faworytów wystąpi w mocno rezerwowym składzie. Wtedy rzeczywiście utrata pewnej części zainwestowanej gotówki może być lepsza niż strata całej kwoty.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie