Kiedy kursy są wycofywane z oferty bukmacherów?

Czasami dzieje się tak, że konkretne kursy są wycofywane z oferty firm bukmacherskich. Kiedy dokładnie? W jakich sytuacjach należy liczyć się z tym, że dane zdarzenia będą rozliczone po kursie 1.00?

wycofane kursy bukmacherskie
Kiedy kursy są wycofywane z oferty bukmacherów?

Podejrzenia dotyczące ustawionych spotkań…

Firmy bukmacherskie bardzo dobrze dbają o swoje interesy. Statystyki ogólnie dają do zrozumienia, że tylko… kilka procent graczy finalnie wychodzi na swoje. Oczywiście, legalne firmy bukmacherskie jak STS czy Fortuna są uczciwe. Nie są zatem stosowane żadne sztuczki itd. Po prostu te podmioty wiedzą, jak zwiększyć swoje szanse na zarabianie sporych pieniędzy. M.in. bardzo uważnie są monitowane zakłady. Szczególnie te nietypowe. Może zatem zdarzyć się taka sytuacja, że typer zagra na niespodziankę, a jego zakład będzie anulowany.

Kiedy jednak tak się dzieje? Załóżmy, że ktoś obstawia spotkania lig egzotycznych. Jeśli wytypuje, że goście wygrają z gospodarzami po kursie 10.00, to jest to nieco podejrzane. Oczywiście, nie jest tak, że firmy bukmacherskie typu Fortuna czy STS automatycznie usuwają takie wydarzenie z oferty. Kursy są wycofywane dopiero wtedy, gdy takich zakładów będzie sporo więcej. Jest chyba małe prawdopodobieństwo, że nagle outsider pokona faworytów, a sporo osób to przewiduje, prawda? Takie zachowania są po prostu nietypowe. Wówczas trzeba liczyć się z tym, że tego typu zakłady będą wycofane z oferty.

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Czy jest to jednak legalne? Wszak może zdarzyć się taka sytuacja, że ktoś w Polsce akurat zagra taki mecz. Nie wiedząc, że potyczka jest ustawiona itp. Istnieje takie prawdopodobieństwo. Są przecież osoby, które szukają niespodzianek i zarazem wysokich kursów w ofertach firm bukmacherskich. Pamiętaj, że buk ma i tak pełne prawo do anulowania konkretnego wydarzenia. Jest to zapisane w regulaminie. Można się zatem z tym nie do końca zgadzać… ale takie jest prawo firmy działającej w ramach tej specjalizacji. I nic za bardzo nie możemy z tym zrobić. Na szczęście stawka jest zwracana (w przypadku singli). Jeśli zaś zagrałeś kupon akumulowany, a na nim takie zdarzenie, to zostanie ono rozliczone po kursie 1.00. Czyli będzie tak, jakbyś go w ogóle nie postawił. Jeśli bowiem firmy bukmacherskie zauważą coś podejrzanego, to nie będą chciały ryzykować strat pieniężnych.

Czasami mecze są odwoływane

Kiedy jeszcze kursy są wycofywane z oferty internetowych buków? Często z takiego właśnie powodu. Pewne spotkania są bowiem odwoływane. W ostatnich miesiącach było ich szczególnie dużo. Nawet w topowych ligach. Powód? Oczywiście koronawirus. Nierzadko dochodziło do takiej sytuacji, że potyczka musiała być przełożona, ponieważ istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pandemii. W takiej sytuacji sprawa jest jasna.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Kursy na konkretne wydarzenie są wycofywane z oferty. Jeśli zagrałeś coś z danego spotkania, to możesz być spokojny. Kurs zostanie rozliczony jako 1.00. Albo otrzymasz zwrot stawki (jeśli postawiłeś singla na daną potyczkę) albo kupon AKO będzie w grze, lecz już bez konkretnego wydarzenia.

Brak niezbędnych informacji, by wystawić odpowiednie kursy

Taka sytuacja ma ogólnie miejsce dość rzadko. Wszak firmom bukmacherskim zależy na tym, by oferta była jak najbardziej urozmaicona. Na tym bowiem te podmioty w końcu zarabiają, prawda? Są jednak momenty, kiedy kursy są wycofywane. Dlaczego? Dzieje się tak przeważnie pod sam koniec danego sezonu. Wówczas nie brakuje tak zwanych „spotkań o pietruszkę”. Jeśli bowiem grają ze sobą ekipy walczące np. o europejskie puchary albo uniknięcie spadku itp. to nie ma kalkulacji. Każdy gra na 100%. Wystawiane są zatem galowe składy (chyba, że jakiś piłkarz ma uraz albo jest wykartkowany).

sts poker online z bonusem
Betgames STS – legalny poker online z bonusem 25 PLN

Kiedy jednak chodzi o mecze bez stawki, to czasami nawet oddsmakerzy nie wiedzą, jaki będzie skład danej ekipy. A ma to znaczenie pod kątem końcowego wyniku. Jeśli zatem dana firma bukmacherska nie ma dobrego dostępu do tych informacji, to wycofuje kursy. To bezpieczna opcja, która zapobiega niepotrzebnym stratom (patrząc oczywiście z punktu widzenia tych podmiotów).

Co jeszcze wpływa na ten aspekt?

Niekiedy kursy są wycofywane, ale tylko na pewien czas. Kiedy tak się dzieje? Powodem może być np. kontuzja najlepszego strzelca. Jeśli siła ofensywna danej drużyny opiera się praktycznie tylko na jednym zawodniku, to taka absencja ma spore znaczenie. Często bukmacherzy w Polsce muszą zatem zastanowić się, jakie nowe kursy warto wystawić w takim właśnie przypadku. Potrzebna jest bowiem dość poważna korekta. W takiej właśnie sytuacji czasami kursy bukmacherskie są wycofywane. Fachowcy od tej dziedziny muszą bowiem zastanowić się, jak teraz oszacować szanse gospodarzy oraz gości. Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie.

Najczęściej bowiem Klienci firm bukmacherskich mogą cały czas obstawiać dane wydarzenie. Kursy są zaś zmieniane na bieżąco. Warto wspomnieć o jednej ważnej kwestii. W tym przypadku, jeśli ktoś zagrał np. na gospodarzy, to nie ma rozliczanego zakładu po kursie 1.00. Tutaj bowiem chodzi o to, że kursy są wycofywane tylko na chwilę, a nie na zawsze. Ma to zaś duże znaczenie pod kątem zagranych kuponów.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie