Obstawianie siatkówki plażowej – jak i gdzie najlepiej?

Jest wiele sezonowych dyscyplin, które cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród graczy zakładów bukmacherskich. Do tego grona na pewno zalicza się siatkówka plażowa. Jakie są najważniejsze zasady obstawiania tej dyscypliny? Kiedy nie można narzekać na brak zakładów dotyczących siatkówki plażowej? Jakie z nich są z kolei bardzo popularne wśród bukmacherów w Polsce?

jak obstawiać siatkówkę plażową
Jak i gdzie najlepiej obstawiać zakłady na siatkówkę plażową.

Zasady gry w siatkówkę plażową

Aby dobrze typować w zakładach bukmacherskich, trzeba oczywiście mieć bardzo dużo wiedzy na temat konkretnej dyscypliny. Jest to podstawa. Bez tego nie można liczyć na regularne zarabianie w firmach bukmacherskich. Jakie mamy tutaj zatem najważniejsze reguły? Na boisku do siatkówki plażowej jest łącznie czterech zawodników albo cztery zawodniczki (gra się zaś dwóch na dwóch). To jednak dopiero początek różnic w porównaniu do standardowej odmiany siatkówki.

Rywalizacja w siatkówce plażowej toczy się do dwóch wygranych setów. Aby triumfować w poszczególnej partii, należy zaś zdobyć 21 punktów. Jeśli obie pary mają po 20 oczek, to gra się wówczas do przewagi dwóch punktów. Co dzieje się, kiedy jest zaś 1:1 w setach? Wtedy mamy decydującą trzecią partię. Wygrywa w niej zaś ta para, która pierwsza zdobędzie 15 oczek. Czym cechują się najlepsi w ramach tej dyscypliny? Tutaj trzeba być dobrym tak naprawdę w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. W związku z tym liczy się serwis, blok, dobry i precyzyjny atak. Siatkówka plażowa to dość specyficzna dyscyplina. Jeśli zawodnik ma np. kryzys, to niestety nie może liczyć na żadną zmianę. Musi grać bowiem do samego końca spotkania. W związku z tym liczą się nie tylko umiejętności typowo siatkarskie.

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Aby osiągać sukcesy w tym sporcie, trzeba potrafić grać pod presją i szybko przezwyciężać ewentualne kryzysy. To jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest także odporność na kontuzje. Nawet w przypadku drobnego urazu itp. nie można sobie odpocząć. Należy grać, bo w siatkówce plażowej nie ma zawodników rezerwowych. W związku z tym osoby, które mają nierzadko problemy z urazami, nie odnoszą spektakularnych sukcesów na krajowym lub zagranicznym podwórku.

Kiedy jest najwięcej zakładów do obstawiania?

Siatkówka plażowa to bez wątpienia dyscyplina sezonowa. Aby można było grać, potrzeba bowiem odpowiednich warunków atmosferycznych. Przeważnie spotkania w ramach tej dyscypliny są zatem rozgrywane w okresie letnim. Wtedy to jest sporo słońca oraz nie brakuje dobrej aury. Warto zauważyć, że najlepsi zawodnicy i zawodniczki bardzo często podróżują. W końcu turnieje rozgrywane są bowiem w rozmaitych miejscach. Przed pandemią specjaliści od tej odmiany siatkówki podróżowali zatem tak naprawdę po całym świecie.

betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Jakie turnieje cieszą się zaś największym prestiżem? Na pewno są to zawody na Igrzyskach Olimpijskich. Poza tym istotne są także Mistrzostwa Świata. Każdemu zawodnikowi zależy również na tym, by zarabiać jak najwięcej gotówki. W związku z tym dużym uznaniem cieszą się takie turnieje, gdzie nie brakuje sporych nagród pieniężnych. Warto wziąć ten czynnik pod uwagę. Zawodowcom (na powyższych turniejach) nie brakuje motywacji. W związku z tym dają z siebie wszystko. Często zatem takie zawody kończą się zwycięstwami faworytów.

Zakłady na triumfatora danej potyczki

Firmy bukmacherskie oferują obstawianie siatkówki plażowej m.in. zakłady na triumfatora konkretnego starcia. Jak podejść do tego tematu? Zależy Ci na tym, by zarobić jak najwięcej pieniędzy? Liczy się przede wszystkim obecna dyspozycja poszczególnych zawodników. Wobec powyższego trzeba być ostrożnym grając spotkania na początku sezonu. Wtedy bowiem forma danej pary to zazwyczaj jedna wielka niewiadoma. Najlepiej ten okres przeczekać. Potem będzie można bowiem swobodnie zweryfikować to, jak w poprzednich turniejach radzili sobie konkretni siatkarze. Liczy się także rzecz jasna miejsce rozgrywania zawodów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dlaczego tego aspektu nie wolno bagatelizować? Najłatwiej gra się na swoim kontynencie. Jeśli trzeba rywalizować w innym zakątku świata, to bardzo ważny jest szybki proces aklimatyzacji. W przypadku zawodników o zbliżonym potencjale lepiej zatem stawiać na gospodarzy. W decydujących momentach brak zmęczenia podrożą, inną strefą czasową itd. będzie miał bowiem spore znaczenie.

Liczba setów

Co jeszcze możesz obstawiać z siatkówki plażowej? M.in. liczbę setów. Takie zakłady na overy/undery są bardzo popularne. W siatkówce plażowej maksymalnie mogą być rozegrane trzy sety. Kiedy zdecydować się zatem na over 2.5? Warto dokładnie przeanalizować potencjał obu par. Jeśli jest on zbliżony, to wtedy zakład na over jest jak najbardziej logiczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by obstawiać takie potyczki na żywo. Dzięki temu jest łatwiej wytypować ilość setów. Jeśli np. pierwsza partia jest bardzo wyrównana i obie pary idą punkt za punkt, to ten zakład może być swobodnie zagrany.

Kiedy lepszym wyborem będzie under? Wtedy, kiedy grają ze sobą pary o zróżnicowanym potencjale. Jeśli mamy wyraźnego faworyta, który zazwyczaj nie miał problemów z rywalami z danej półki, to under 2.5 powinien spokojnie wejść. Okazuje się, że zainteresowani tym tematem gracze mogą również typować zakłady na liczbę punktów w poszczególnych setach. Im bardziej wyrównana stawka, tym tych oczek powinno być więcej.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie