Po co skan dowodu do weryfikacji konta u bukmachera?

Zakłady bukmacherskie są w Polsce (i nie tylko u nas) czymś przeznaczonym wyłącznie dla osób pełnoletnich. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. O ile jednak wiek bardzo łatwo jest kontrolować w przypadku bukmacherskich punktów stacjonarnych, jest to nieco trudniejsze przez Internet, gdzie praktycznie każdy może podać się za każdego. Jak radzą sobie z tym bukmacherzy online, zobligowani przez prawo do legitymowania absolutnie wszystkich swoich klientów? Odpowiedź jest prosta: weryfikują każde zakładane przez klienta konto.

po co skan dowodu bukmacherom
Po co skan dowodu do weryfikacji konta u bukmachera?

Weryfikacja w serwisie internetowym bukmachera nie jest wymagana od razu. Za zgodą Ministerstwa Finansów, tuż po założeniu konta klientowi buk może mu pozwolić na zakłady przez określony czas i na wskazanych warunkach, w oczekiwaniu na jego wylegitymowanie. Tak oto u większości operatorów wzajemnych na początku otrzymujemy konto tymczasowe z limitem stawek ogólnych, brakiem możliwości wypłaty środków oraz ograniczonym czasem jego działania. W końcu jednak będziemy musieli je zweryfikować – jest to coś, czego nie jesteśmy w stanie uniknąć.

Dlaczego bukmacherzy online wymagają od nas skanu dowodu osobistego?

Bukmacherzy w Polsce są zobligowani przez polskie prawo do tego, by legitymować wszystkich swoich klientów. Również tych typujących przez Internet. Muszą sprawdzać ich pod kątem wieku, ale i – w miarę możliwości – tego, skąd biorą środki przeznaczane na typowanie (musi to być legalne źródło). Co ważne, muszą to robić w sposób niepodlegający żadnym wątpliwościom.

Właśnie to prowadzi do tego, że weryfikacja konta u bukmachera zmusza nas do podesłania mu skanu dowodu osobistego. Ten jest porównywany z podanymi podczas zakładania konta informacjami. Buk robi to ręcznie, przy użyciu jednego ze swoich pracowników. Dopiero po weryfikacji nasze konto przestaje być tymczasowe, a staje się kontem stałym. Pozbawionym jakichkolwiek ograniczeń.

superbet freebet 2022
Kod bonusowy na darmowy freebet w Superbet

W samej weryfikacji konta najlepsi polscy bukmacherzy mają również inny cel – można powiedzieć, że poboczny. Za jej pośrednictwem sprawdzają dokładnie, czy aby na pewno posiadamy u nich tylko jedno konto. Dzięki temu są w stanie w niezawodny i nieomylny sposób zapobiec nadużyciom – chociażby tym związanym z wielokrotnym wykorzystaniem bonusu powitalnego czy skorzystaniem z kodu promocyjnego, ekskluzywnych dla nowych typujących.

Warto wiedzieć: doskonałym i akceptowalnym zamiennikiem dowodu osobistego może być u bukmachera zdjęcie dowodu, wykonane chociażby telefonem komórkowym. Pamiętajmy jednak, że musi ono być wyraźne.

Jakich danych potrzebuje bukmacher do weryfikacji konta?

Ustaliliśmy już, że bukmacher do weryfikacji potrzebuje skanu naszego dowodu osobistego (lub jego zdjęcia). Czy jednak istotne są dla niego wszystkie znajdujące się na nim dane? Odpowiedź jest prosta: NIE. Bukmacher potrzebuje jedynie naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz numeru dokumentu. Są to wszystkie dane, jakie dokument musi mu dostarczyć. Co bardzo istotne, całą resztę możemy zasłonić, by zapobiec tym samym rozpowszechnianiu zbyt dużej ilości danych po Internecie. Oznacza to, że na dowodzie wcale nie musi być widoczne nasze zdjęcie czy też nasz odręczny podpis. Konieczne jest jednak to, żeby cały dokument był czytelny (zwróćmy na to szczególną uwagę, jeśli robimy zdjęcie telefonem – może stracić ostrość), ale też widoczne były na nim wszystkie rogi (jeżeli dokument posiada odcięty jeden z nich, oznacza to, że jest już nieważny).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jeżeli postanowimy, że nie chcemy ujawniać bukmacherowi absolutnie wszystkich danych z naszego dowodu osobistego, po prostu sięgnijmy po dowolny program graficzny. Sprawdzi się tutaj chociażby systemowy paint. Oczywiście nie przesadzajmy z naszą “cenzurą”. Musimy rozumieć, że bukmacher musi być w stanie ustalić naszą tożsamość przy pomocy zdjęcia. Zamażmy więc tylko te informacje, które nie będą mu potrzebne, całą resztę pozostawiając nienaruszoną.

Weryfikacja konta bukmacherskiego krok po kroku

Weryfikacja konta nie jest czymś skomplikowanym. Wielu osobom, które nie miały jeszcze styczności z serwisami o tematyce bukmacherskiej, a które nie są za Pan brat z Internetem, może ona jednak sprawić problem. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki prowadzące właśnie ku niej.

  1. Logujemy się na własne konto u bukmachera. Weryfikacji możemy się podjąć dopiero po rejestracji konta bukmacherskiego. Niektórzy bukmacherzy online w Polsce jak STS, Fortuna czy popularny Betfan pozwalają to zrobić w czasie zakładania konta – jeżeli jest taka możliwość, możemy z niej skorzystać.
  2. Przechodzimy do zakładki ustawień konta, a następnie wybieramy opcję odpowiedzialną za weryfikację. Bardzo często będziemy mogli też kliknąć w komunikat informujący nas o konieczności zweryfikowania naszego konta. Wyświetla go zdecydowana większość bukmacherów.
  3. Przy użyciu specjalnego formularza, przesyłamy bukmacherowi skan lub zdjęcie dowodu. Pamiętajmy, że polscy bukmacherzy wymagają zarówno rewersu, jak i awersu naszego dokumentu tożsamości. Nie pozyskamy tu dostępu do edytora – jeżeli więc zdjęcie chcemy zakryć, musimy zrobić wcześniej.
  4. Czekamy na weryfikację. Jest to proces, który bukmacherzy wykonują ręcznie. Oznacza to, że musimy poczekać, aż pracownik konkretnej firmy bukmacherskiej sprawdzi dane wpisane przez nas przy zakładaniu konta z tymi widniejącymi na dowodzie. Jako że operatorom zakładów wzajemnych zwykle zależy na tym, by ich klienci jak najszybciej weszli w posiadanie zweryfikowanego konta (zwykle wiążą się w ten sposób z nimi jeszcze bardziej – przynajmniej to sugerują badania, sprawdzanie przebiega zwykle ekspresowo. Zwłaszcza wtedy, gdy przekroczyliśmy już limity i nie jesteśmy w stanie typować bez przejścia przez proces weryfikacyjny.

Co bardzo interesujące, wybrani bukmacherzy już teraz testują nową metodę weryfikacji. Wspominamy to jako ciekawostkę, gdyż opcja ta dostępna jest wyłącznie u wybranych operatorów. Pozwala nam ona zweryfikować konto bez przesyłania dowodu osobistego, a zaledwie z wykorzystaniem własnego konta bankowego. Taką możliwość daje aktualnie Fortuna i niewątpliwie jest ona jednym z lepszych, bo i bezpieczniejszych dla nas i naszych danych pomysłów.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie