Zakłady na pływanie – co można typować u bukmachera?

Liczba osób grających rozmaite zakłady bukmacherskie tak naprawdę rośnie z roku na rok w Polsce. Można zaś grać bardzo rożne dyscypliny sportowe u bukmacherów. Jest to m.in. pływanie. Co jest do obstawiania? Jakie zakłady są szczególnie popularne wśród graczy?

pływanie co można obstawiać u bukmachera
Zakłady bukmacherskie na pływanie – co można obstawiać?

Triumfator wyścigu lub TOP3

Duża liczba firm bukmacherskich może jedynie cieszyć. Co więcej, takich podmiotów szybko przybywa z roku na rok… Dzięki temu Klienci tych bukmacherów mogą na tym w dużej mierze skorzystać. Bukmacherzy internetowi robią m.in. wszystko, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej nowych graczy. Oczywiście, zależy im także na obecnych typerach. W związku z tym wprowadzają do oferty rozmaite dyscypliny. Nie tylko te najbardziej popularne. I tak do obstawiania jest chociażby pływanie.

Analizę skali oferty warto w ogóle rozpocząć od tego, że swobodnie można zdecydować się m.in. na zakłady długoterminowe oraz krótkoterminowe. Jeśli chodzi zaś o te pierwsze, to można zagrać np. na triumfatora Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Aby być złotym medalistą, trzeba najpierw awansować do finału, a dopiero potem go wygrać. Kiedy można typować takie zakłady długoterminowe? Nawet na kilka miesięcy przed konkretnymi wydarzeniami (szczególnie chodzi nam w tym momencie o Igrzyska Olimpijskie, które dla pływaków są bardzo istotne).

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Bardzo popularne są również zakłady krótkoterminowe. Można np. postarać się przewidzieć, który z zawodników (wytypowanych przez bukmachera) okaże się triumfatorem konkretnego wyścigu. To jednak nie wszystko. Jeśli bowiem uważasz, że będzie to ktoś spoza tej listy, to możesz napisać o tym do bukmachera. Opcji dotyczących kontaktu nie brakuje. Trzeba jednak podkreślić, że generalnie bardzo rzadko zdarza się, by ktoś spoza szerokiej listy był najlepszy na danym dystansie.

Można też grać na to, kto będzie w czołowej trójce. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w biegach finałowych – decydujących o kolejności na podium. Jeśli zaś chodzi o wyścigi eliminacyjne, czy półfinałowe, to można spotkać się jeszcze z innym typem zakładu. Tutaj cała sprawa polega na tym, by wytypować po prostu to, który zawodnik zakwalifikuje się do kolejnego etapu.

Zakłady h2h są coraz popularniejsze

Co jeszcze można grać z pływania w firmach bukmacherskich? Zawodowi typerzy obstawiają m.in. to, kto z danej pary (również wyselekcjonowanej przez bukmachera internetowego) okaże się lepszy. Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie, chociaż na pewno dużo prostsze, niż wytypowanie triumfatora całego konkretnego wyścigu. Tutaj Twój zawodnik ma bowiem wyłącznie jednego konkurenta.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Przeważnie jest tak, że osoby odpowiedzialne za wystawianie kursów dobierają do pary pływaków o podobnych umiejętnościach. Jeśli zatem głównymi faworytami do wygranej są zawodnicy X i Y, to są oni zestawiani w jednej parze h2h itd. Stąd nie jest łatwo przewidzieć finalne rozstrzygnięcia. Dodatkowo kursy są bardzo zbliżone na obu pływaków. Często wynoszą one nawet 50%-50%.

Czy warto typować zakłady na rekordy?

W ofercie bukmacherów (stacjonarnych albo internetowych) jest wiele opcji do wyboru. Można swobodnie zdecydować się m.in. na zakłady związane z ewentualnymi rekordami. Często na imprezach docelowych zawodnicy starają się po prostu poprawiać np. najlepsze osiągnięcia na świecie. Czy typerzy powinni jednak zajmować się takimi wariantami? Dużo zależy właśnie od rodzaju wydarzenia. Jeśli bowiem chcesz coś typować na imprezie o relatywnie małej randze, to raczej żadne rekordy padać nie będą.

betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Warto zwracać uwagę jednak nie tylko na ten aspekt. Poza tym istotne są wyniki z poprzednich startów. Jeśli chcesz zagrać na jakiś rekord, to największe szanse są na to w finale. W wyścigach eliminacyjnych, czy półfinałowych itp. najlepsi się po prostu oszczędzają. Oczywiście, chcą awansować dalej, ale relatywnie małym kosztem sił. Szczególnie takie kalkulacje mają miejsce na dłuższych dystansach. Na krótkich czasami nie można sobie na to pozwolić, bo zazwyczaj trzeba od początku do końca płynąć na 100%, by nie skomplikować sobie sprawy związanej z awansem.

Kiedy najlepiej grać zakłady z tej dyscypliny?

Znasz się na pływaniu? Wiedza na temat tej dyscypliny to podstawa. Tak samo, jak chęć do zdobywania istotnych informacji. Dotyczących właśnie chociażby rodzaju imprezy. Nie da się ukryć, że najważniejsze dla pływaków są oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Dużym uznaniem cieszą się również Mistrzostwa Świata. Na mniejszych imprezach niektórzy sobie po prostu odpuszczają. Traktują takie wydarzenia jako kolejny etap przygotowań właśnie do imprezy docelowej. O czym jeszcze nie powinno się zapominać?

Ważne jest miejsce rozgrywania zawodów. Szczególnie chodzi nam o imprezy międzynarodowe. Europejczykowi o wiele łatwiej będzie pływało się u siebie niż na innym kontynencie. Należy też dokładnie sprawdzić informacje dotyczące ewentualnych kontuzji. Pływanie z urazami nie jest proste (często w ogóle niemożliwe) i kończy się po prostu o wiele słabszymi wynikami. Należy zatem zweryfikować jak najwięcej informacji: na temat swojego zawodnika oraz jego najgroźniejszych rywali.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher
Bukmacher
Najlepszy bukmacher w Polsce STS oferuje graczom bardzo atrakcyjne bonusy i promocje za darmo. Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie